top of page
nabizi-prodej-vila-namesti-t-g-masaryka-holice-foto-044-e1fe49.jpg

nám. T.G. Masaryka, Holice

14 880 000 Kč

ZEMÁNKOVA VILA

Nabízíme vám ke koupi historickou holickou vilu na náměstí T. G. Masaryka, která je zařazena do 40 nejvýznamnějších vil Pardubického kraje. Nese se ve stylu geometrické moderny od předního českého architekta Otakara Novotného.

Vila o celkové výměře 604 m2 disponuje čtyřmi podlažími. Interiér se pyšní vysokými stropy, které přináší nejen lepší cirkulaci vzduchu, ale i oku lahodící vzhled. Podkrovní místnosti pak zdobí masivní dřevěné trámy. Jednotlivá patra propojuje dřevěné schodiště. Díky velkým oknům proniká do prostoru dostatek přirozeného světla. Historicky byla vila využívána k trvalému bydlení doktora Čeňka Zemánka. Vila je aktuálně využívána ke komerčním účelům. Stávající dispozici tvoří 1 komerční prostor v přízemí a celkem 7 kanceláří ve zbývajících patrech. Víceúčelová vila s unikátní polohou v centru Holic je uzpůsobena jak k bydlení, tak k podnikání. Vila je vhodná pro firemní zázemí nebo také pro realizaci investičního projektu a vybudování samostatných bytových jednotek. Nabízí se možnost stavebně nenáročné dispoziční změny, díky kterým bude 82 % plochy domu využito k nájemnímu bydlení, které nabízí výrazně vyšší zhodnocení než stávající využití - vznikne tak 1 komerční prostor a 8 bytových jednotek, přičemž můžete dosáhnout hrubého výnosu 6,46 % ročně.

Stavbu s fasádou z krémově světlých cihel krystalizující do geometrického dekoru korunuje sedlová střecha. Symetrickou fasádu v přízemí tvoří tři stejné stupňovitě profilované oblouky, první dva vyplňují okna a třetí slouží jako průjezd do dvora. Dominantou průčelí domu je bezesporu 7 velkých štíhlých francouzských oken s mřížemi ve výšce parapetu a robustní stupňovitá korunní římsa. Dvorní fasáda se honosí půlkruhovým balkonovým rizalitem podepřeným dvěma sloupy.

Původně rodinná vila doktora Čeňka Zemánka byla vystavěna v letech 1911 – 1912 na pozemku v jihovýchodním rohu holického náměstí T. G. Masaryka. I přes to, že je dům situován v centru města, nepostrádá díky krásné zahradě kontakt s přírodou.

Rádi vás nemovitostí provedeme na osobní prohlídce.

01a_orez.png

Ing. Petr Čírtek

realitní makléř

+420 723 473 357

cirtek@svobodapartneri.cz

Kotva 1
bottom of page