top of page
nabizi-prodej-vila-namesti-t-g-masaryka-holice-foto-044-e1fe49.jpg

nám. T.G. Masaryka, Holice

20 000 000 Kč

ZEMÁNKOVA VILA

Nabízíme vám ke koupi historickou holickou vilu na náměstí T. G. Masaryka, která se nese ve stylu geometrické moderny od předního českého architekta Otakara Novotného.

Vila o celkové výměře 604 m2 disponuje čtyřmi podlažími. Interiér se pyšní vysokými stropy, které přináší nejen lepší cirkulaci vzduchu, ale i oku lahodící vzhled. Výhodou je také to, že nabízí příležitost vyjádřit estetické cítění v patřičné velkoleposti. Podkrovní místnosti pak zdobí masivní dřevěné trámy. Jednotlivá patra propojuje dřevěné schodiště. Díky velkým oknům proniká do prostoru dostatek přirozeného světla. Historicky byla vila využívána k trvalému bydlení doktora Čeňka Zemánka. Nyní je dům využívám spíše komerčně – na každém patře jsou umístěny kanceláře. Víceúčelová vila s unikátní polohou v centru Holic je uzpůsobena jak k bydlení, tak k podnikání. Vila je vhodná pro firemní zázemí nebo také pro realizaci investičního projektu a vybudování samostatných bytových jednotek.

Stavbu s fasádou z krémově světlých cihel krystalizující do geometrického dekoru korunuje sedlová střecha. Symetrickou fasádu v přízemí tvoří tři stejné stupňovitě profilované oblouky, první dva vyplňují okna a třetí slouží jako průjezd do dvora. Dominantou průčelí domu je bezesporu 7 velkých štíhlých francouzských oken s mřížemi ve výšce parapetu a robustní stupňovitá korunní římsa. Dvorní fasáda se honosí půlkruhovým balkonovým rizalitem podepřeným dvěma sloupy.

Na dvoře je situováno dvoupatrové hospodářské stavení s plochou střechou, které v současnosti slouží jako skladovací prostory. Do budoucna je povoleno vybudovat zde až dvě bytové jednotky. Uprostřed zeleně je umístěn čtvercový altán zakončený nízkou jehlancovou střechou.

Původně rodinná vila doktora Čeňka Zemánka byla vystavěna v letech 1911 – 1912 na směrem do zahrady se rozšiřujícím lichoběžníkovém pozemku v jihovýchodním rohu holického náměstí T. G. Masaryka. I přes to, že je dům situován v centru města, nepostrádá díky krásné zahradě kontakt s přírodou. Vzrostlé stromy zajišťují poklidnou atmosféru a zároveň poskytují příjemné soukromí.

Zemánkův dům je architektonicky cenná stavba, proto je zařazena do 40 nejvýznamnějších vil Pardubického kraje.

Rádi vás nemovitostí provedeme na osobní prohlídce.

01a. upravena.png

Bc. Marek Svoboda

jednatel společnosti

+420 777 346 813

svoboda@svobodapartneri.cz

Kotva 1
bottom of page