Co je to projekt Cihlovka?

13.01.2020

Název Cihlovka představuje nízkoenergetický bytový dům v královéhradeckých Kulkenách. Budova cukrovaru z roku 1912, která byla později přebudována na koželužnu, nyní prochází proměnou v bytový dům s vlastním vnitroblokem. Aby byl industriální duch areálu zachován, zůstane zde tovární komín, který také projde rekonstrukcí.

Městská část Kukleny brzy získá novou tvář. Plánuje se zde výstavba nových parků, náměstí a zároveň tu vzroste spoustu zeleně, která tuto lokalitu učiní příjemným a moderním prostředím pro bydlení.

V projektu se nachází celkem 22 bytových jednotek o dispozici 1+kk - 4+kk o rozloze 29,9 - 92,8 m².

Použité technologie, jakými jsou např. fotovoltaická elektrárna, podlahové vytápění, šetřiče vody, rekuperace tepla z odpadních vod a perfektní zateplení zajišťují minimální měsíční náklady na provoz každé z nich.

Dalším přívlastkem projektu je 'eco friendly'. Při rekonstrukci jsou použity přírodní materiály, např. vnitroblok je vydlážděn žulovými kostkami namísto asfaltu. Projekt si dále zakládá na výběru tuzemských výrobců, čímž podporuje lokální zaměstnanost a zároveň minimalizuje dopravu.

Aktuálně jsou všechny byty prodané, ale ve druhé polovině roku 2020 se odstartuje 2. etapa.

Ing.Petr Čírtek

Privátní realitní makléř

+420 723 473 357

cirtek@svobodapartneri.cz